ARCHITEKTURA PASYWNA PYSZCZEK I STELMACH SP.J.

 

Serdecznie Państwa witamy na stronie pracowni projektowo-wdrożeniowej Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach sp.j.

Nasza specjalizacja to projektowanie zeroenergetycznych budynków pasywnych oraz wykonywanie programów funkcjonalno-użytkowych dla tego typu budownictwa.

Szczególnie przez nas polecane to projekty typowe pasywnych basenów, przedszkoli oraz hal sportowych o minimalnych kosztach eksploatacyjnych.

Posiadamy uprawnienia do certyfikacji budynków pasywnych nadane przez Passivhaus Institut w Darmstadt.

Posiadamy w swoim portfolio pięć budynków z uzyskanym certyfikatem Passivhaus Institut, w tym Halę Sportową w Słomnikach – pierwszy w Polsce certyfikowany budynek pasywny użyteczności publicznej.

Celem naszej działalności jest tworzenie projektów budynków o najwyższej efektywności energetycznej i wyjątkowych walorach estetycznych.

W naszym biurze powstają projekty budynków o różnorodnym przeznaczeniu i gabarytach, zaprojektowane zgodnie z szeroko pojętą ideą zrównoważonego rozwoju.

Biorąc pod uwagę aktualne europejskie trendy, budownictwo pasywne i zeroenergetyczne staje się powszechnie obowiązującym standardem. W naszym kraju obecnie z sukcesem realizuje się coraz więcej budynków wysokoenergooszczędnych i pasywnych. Dokładamy wszelkich starań, aby naszym klientom zapewnić zdrowe i przyjazne wnętrze w budynku o wysokiej trwałości i bardzo niskich kosztach utrzymania. Rzeczywiste oszczędności energii do celów grzewczych, potwierdzone w trakcie użytkowania już zrealizowanych budynków są niższe o około 75-90%, o czym świadczą zrealizowane przez nas obiekty dydaktyczne i biurowe, sportowe i sakralne. Te spektakularne oszczędności możliwe są do uzyskania przy dodatkowych nakładach inwestycyjnych nieprzekraczających 15%.

W roku 2013 bardzo intensywnie rozwijaliśmy technologię budynków zeroenergetycznych i bioklimatycznych. Inwestorom decydującym się na współpracę z Architekturą Pasywną oferujemy obiekty zgodne ze standardem Passivehaus Institut Darmstadt, NF – 15 i NF – 40, czy też spełniające wymogi programu Lemur NFOŚiGW.

W naszej działalności szczególną uwagę przykładamy do promocji i wdrożenia polskich komponentów dla budownictwa pasywnego.

mgr inż. arch. Tomasz Pyszczek i mgr inż. arch. Marcin Stelmach

ZESPÓŁ

Tomasz Pyszczek
tomasz.pyszczek@architekturapasywna.pl
tel. +48 600 148 925

Marcin Stelmach
marcin.stelmach@architekturapasywna.pl
tel. +48 604 243 253

Kamil Poręba