TYPOWE PASYWNE PRZEDSZKOLE

Co to jest pasywne przedszkole?

Przedszkole pasywne tak samo jak każdy inny dom pasywny, to krótko mówiąc bardzo dobrze izolowany budynek z odpowiednim systemem wentylacyjnym. W starym budownictwie do ogrzania 1m2 zużywa się w skali roku 35 metrów sześciennych gazu. W przypadku zastosowania nowoczesnej energooszczędnej technologii wystarcza 1,5 m3 na rok. Przy stu metrowym mieszkaniu daje to w skali roku oszczędność 3350 m3 gazu. Proporcje przy użyciu oleju opałowego są podobne. Duża powierzchnia obiektu to oszczędności sięgające tysięcy złotych w skali roku.


Oferta typowych przedszkoli.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy projekt przedszkola z możliwością modułowej rozbudowy, który umożliwia dostosowanie jego wielkości do lokalnych potrzeb. Optymalnie dobrany program funkcjonalny budynku z atrakcyjną strefą części wspólnej w skład której wchodzi salka gimnastyczna z możliwością zaaranżowania sceny teatralnej, sale dla dzieci okazjonalnie łączone z holem poprzez system ścian przesuwnych, antresola z wyjściem na zielony taras przewidziana jako pracownia zajęć dodatkowych.  Uczęszczające do przedszkola dzieci  przebywają w komfortowych warunkach dzięki bardzo dobrym parametrom powietrza zawdzięczanych wentylacji mechanicznej oraz dobremu nasłonecznieniu stref zbaw dla dzieci. Tak jak w pozostałych projektach prosta konstrukcyjnie bryła budynku zapewni niskie koszty inwestycyjne obiektu.

Wszystkie projekty  gwarantują redukcje zapotrzebowania energetycznego aż do 90%, możliwość całkowitego wyeliminowania emisji CO2 w zależności od przyjętych  rozwiązań oraz spełniają standardy niemieckiego Passivhaus Institut.

Przykładowe realizacje

Przedszkole - 6 oddziałów dla 150 dzieci

Powierzchnia użytkowa ok.1270m2

Sala gimnastyczna / scena teatralna z widownią dla ok.100 dzieci

KONTAKT

ARCHITEKTURA PASYWNA PYSZCZEK I STELMACH SP.J.
31-153 Kraków
ul. Szlak 65 / 1001 (X piętro)
NIP 945 210 53 57
tel. +48 12 633 79 08